NUMERACJA, PERSONALIZACJA, DRUK SPERSONALIZOWANYCH KODÓW EAN, CODABAR, QR

Każdy egzemplarz Twojego druku może zostać indywidualnie spersonalizowany. Druk personalizowany. Warszawa, Piaseczno, Mazowieckie, cała Polska. Personalizacja Galia.net.pl superdrukarnia.com
Każdy egzemplarz Twojego druku może zostać indywidualnie spersonalizowany.

Indywidualne podejście do klienta, od zawsze jest w cenie, a personalizacja druku daje nam tą rewelacyjną możliwość. Nic więc dziwnego, że szukamy nowych sposobów pozwalających na dotarcie, do jak największej liczby klientów, w taki sposób, aby każdy z nich poczuł się specjalnie wyróżniony. I na tym polu, personalizacja cyfrowa, to fantastyczne narzędzie pozwalające połączyć wysoką jakość druku z unikalnym nadrukiem dla każdego egzemplarza. Twoja praca może być również wydrukowana w masowym nakładzie. Personalizację wykonujemy techniką laserową oraz ink-jet.

Personalizacja – Jak to działa?

Jest to przede wszystkim dostosowanie druku do indywidualnych potrzeb klienta. Druk ten polega na naniesieniu, na każdy egzemplarz na przykład zaproszenia, kuponu, koperty, ulotki, etykiet i tym podobnych, elementów takich, jak imię, nazwisko, logo, numer, kod, zdjęcie, kodów EAN, Codabar, QR przy pomocy odpowiedniego oprogramowania.

Możemy wyróżnić trzy rodzaje personalizacji druku. Pierwszym z nich jest personalizacja tekstowa. Korzystają z niej głównie firmy w wielkich miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Polega ona na tym, że drukując przykładowo korespondencję biznesową, zaproszenia, dyplomy certyfikaty bądź ulotki z różnymi adresami nie musimy projektować każdej z tych rzeczy osobno, ale korzystając z bazy danych i przygotowanego szablonu możemy wydrukować dowolną ich ilość. Skraca to czas adresowania i eliminuje możliwość popełnienia błędu, a także znacznie redukuje koszty.

Kolejnym typem jest personalizacja kodami. Chodzi tu również o umieszczenie kodów numerycznych, alfanumerycznych, bądź też kreskowych na etykietach. Również ulotki w postaci kart rabatowych, biletów lub zdrapek, identyfikatorów oraz wszędzie tam, gdzie tego typu personalizacja może mieć zastosowanie. Przykładowo na biletach na tak popularne festiwale, czy wejściówkach na koncerty lub wstępie na stadion.

Niewątpliwą zaletą personalizacji kodami QR jest to, że jesteśmy w stanie zakodować w nich ogromną ilość danych, a dzięki dużej dostępności urządzeń dekodujących, jak na przykład telefony komórkowe, jesteśmy w stanie łatwo i szybko je odczytać.

Ostatnim typem personalizacji druku jest personalizacja graficzna, która pozwala nam również na umieszczenie dowolnej formy przekazu graficznego. Przykładowo na kopertach, zaproszeniach, ulotkach, podziękowaniach, certyfikatach lub innych. Mamy również możliwość wykorzystania własnych zdjęć. Co pozwala nam stworzyć unikalną pocztówkę na przykład z pobytu w Krakowie czy innego miejsca. Dzięki temu każdy druk będzie miał swój indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Personalizacja druku daje nam wręcz nieograniczone możliwości kreacji różnorodnych materiałów reklamowych, biznesowych, ulotek lub pocztówek i nadania im unikalnego efektu dla odbiorcy.

Przykłady personalizacji

Personalizacja danych teleadresowych
Personalizacja danych teleadresowych.
Numeracja wydruków
Numeracja wydruków.
Nadruk indywidualnych kodów.
Personalizacja dostarczonymi kodami.
Wykonanie indywidualnych kodów EAN.
Nadruk indywidualnych kodów EAN.
Personalizacja dowolnymi danymi w kodach Codabar.
Personalizacja dowolnymi danymi w kodach Codabar.
Nadruk indywidualnych kodów QR.
Nadruk indywidualnych kodów QR.

Sposób przygotowania danych

Dane do personalizacji najprościej można przygotować przy pomocy arkusza kalkulacyjnego (MS Excel, Open Office Calc, Arkusze Google). Mogą one jednak być dostarczone w innych formatach, jak na przykład: csv, MS Access, txt, MS Word itp. Każdy komplet danych powinien stanowić jeden rekord w bazie lub jeden wiersz arkusza kalkulacyjnego/pliku tekstowego. W przypadku kodów kreskowych należy podać format kodu (np. EAN-8, EAN-13, ITF-14, ISBN, ISSN itd.) wartość liczbową kodów lub ich zakres.

Prowadzisz agencję reklamową?

Skontaktuj się z nami, mamy dla Ciebie specjalną ofertę.


Pomoc w przygotowaniu plików


Zobacz również

Więcej informacji o personalizacji druku