Druk wielkoformatowy, solwent lateks uv banery folie naklejki rollupy warszawa piaseczno mazowieckie galia
Przygotowanie plików do druku wielkoformatowego.

Makiety

Makiety udostępniamy dla produktów, poniżej kalkulatora cen. Szczegółowe informacje jak przygotować plik dla danego produktu znajdziesz w opisach poniżej tabeli cenowej. Do wyboru udostępniamy pliki zapisane w formacie PSD, Ai, PDF, CDR. Prosimy o odznaczenie makiety przy zapisywaniu plików do druku.
Do druku akceptujemy pliki w formacie PDF, TIF, PSD, AI, CDR lub JPG. 
Technologia druku wielkoformatowego wykorzystuje cztery składowe koloru tzw. CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK) oraz ew. dodatkowy kolor biały. W tej przestrzeni barwnej należy przygotować plik do druku. Zapisanie pliku w innym trybie kolorystycznym spowoduje niezgodność kolorystyki podczas wydruku. Do wielkości 100×100 cm, pliki mogą być zapisywane w rozdzielczości do 300 dpi, powyżej tej wielkości należy obniżać rozdzielczość pliku nawet do 50 dpi w przypadku np. plików 500×300 cm.

Weryfikacja plików

Każdy przekazany do druku plik przejdzie podstawową weryfikację. Sprawdzimy plik w zakresie: formatu pliku, spadów, rozdzielczości i kolorystyki. Nasze uwagi do projektu będą wysyłane do Ciebie bezpośrednio na podany adres e-mail. Przed drukiem prześlemy w celu akceptacji podglądy z przesłanych plików.

Zapis pliku do druku

Plik przygotowany pod druk wielkoformatowy powinien posiadać spad, czyli dodatkowy obszar wokół formatu netto, zwykle przyjmuje się od 3 mm (plakaty, folie, rollupy, płyty pcw) do 15 mm (siatki, banery), w zależności od produktu. Na dodany obszar brutto należy przeciągnąć grafikę dochodzącą do krawędzi cięcia. Ważne elementy graficzne (teksty, logotypy) nie powinny znajdować się po za obszarem marginesu wewnętrznego, czyli zalecane 3-5 mm od linii cięcia.

Pliki zapisane w przestrzeni barwnej RGB są nie zgodne z technologią druku, w tej przestrzeni pracują monitory i inne urządzenia cyfrowe. Plik do druku należy przygotować w przestrzeni kolorystycznej CMYK bez dołączonych profili ICC. Druk z plików w przestrzeni barwnej RGB będzie miał przekłamane kolory.

Przygotowując plik pod druk wielkoformatowy, dla czarnych czcionek, należy przyjąć składowe z jednego koloru, czyli 100% K. Dla czarnych apli, właściwie jest dodać do składowych 50% Cyanu, 40% Magenty oraz 25% Yellow.

Zdjęcia i bitmapy użyte w projektach do druku wielkoformatowego, powinny mieć od 300 do 50 dpi (pikseli na cal). Wielkość drukowanego materiału determinuje wykorzystaną rozdzielczość plików.

Teksty w zapisanych plikach CDR, AI należy zamienić na wektory, wówczas nie będą one możliwe do edycji, ale również nie wystąpi problem braku czcionek w trakcie otwierania przez nas plików. Proces ten, ma na celu uniknięcie automatycznej zamiany fontu, przy otwieranych plikach.

Jeżeli przesyłasz nam materiały 
do wykonania projektu

Jeżeli mamy dla ciebie wykonać projekt graficzny do druku w naszej firmie, prześlij nam swoje oczekiwania wraz z opisem i materiałami które posiadasz. 
Treści do wykorzystania w projektach zapisane w dowolnych plikach tekstowych lub w treści przesłanej wiadomości lub formularza.
Elementy graficzne, jeżeli to możliwe w plikach wektorowych.
Zdjęcia i bitmapy, prosimy o wysłanie materiałów w oryginalnej nie zmniejszanej rozdzielczości oraz jakości.
Jeżeli posiadasz szkic projektu lub pomysł na twoją pracę dołącz go w dowolnym formacie do przesyłanych materiałów.
Przed przystąpieniem do wykonania prac graficznych, prześlemy wycenę dla wykonywanej dla Ciebie pracy.