Druk lateksowy HP, doskonała jakość, folie, naklejki, fototapety, tapety, piaseczno, rollupy, galia.net.pl, płótno, canvas
Doskonała jakość druku porównywalna z drukiem offsetowym.

W procesie druku lateksowego do zastosowań również zewnętrznych, pierwszy raz nastąpił przełom w użytych materiałach. Druk lateksowy zmienił podejście do dużego formatu. Farby i tusze solwentowe stosowane do tej pory w druku kojarzyły się z nieprzyjemnym zapachem i składnikami niebezpiecznymi dla zdrowia, co często skutkowało wstrzemięźliwością w wykorzystywaniu druku choćby przy urządzaniu wnętrz. Przełom  nastąpił po wprowadzeniu innowacyjnej techniki druku za pomocą tuszu lateksowego. To otworzyło drzwi drukarniom na większy udział w branżach, których wcześniej nie mogli obsłużyć.

Druk lateksowy – właściwości

Druk lateksowy jest niezwykle trwały i gotowy także do obróbki chwilę po wydrukowaniu. Tusze wykorzystywane przy drukach lateksowych schną bardzo szybko, przez co oszczędzasz dużo czasu w porównaniu do tuszy solwentowych. Farby lateksowe nie tylko dają nieprawdopodobną jakość wydruku (porównywalną z drukiem offsetowym), ale przede wszystkim są zupełnie nieszkodliwe dla środowiska i człowieka. Druk wielkoformatowy przy użyciu tuszów lateksowych znajdzie zastosowanie zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Druk lateksowy jest także odporny na warunki atmosferyczne i promienie UV. Warto również dodać, że druk lateksowy możliwy jest na wielu nietypowych materiałach, dzięki czemu lista możliwości zastosowania i wykorzystania tej technologii jest naprawdę bardzo długa. Możemy wykonać między innymi naklejki w doskonałej jakości, plakaty nie ustępujące drukowi offsetowemu, roll-upy, obrazy na płótnie, fototapety, a także wiele innych. Odwzorowanie kolorów i dokładność wydruku sprawiają, że lateks zostawia swoją konkurencję daleko w tyle. 

Podczas procesu drukowania, na podłożu, lateksowy pigment, którego bazą jest tworzy cieniutką warstwę nadruku. Pod wpływem temperatury utrwalania, woda jest odparowywana, a elastyczny pigment przytwierdzony do powierzchni. Elastyczność tuszu lateksowego pozwala na zadruk materiałów płaskich jak i tych z fakturą.

Zalety technologii druku lateksowego:

  • Druk lateksowy, to w porównaniu do innych wydruków wielkoformatowych, zdecydowanie najwyższa jakość. Szczegółowość druku powoduje, że druk lateksowy zbliża się jakością do druku offsetowego.
  • Odwzorowanie kolorów jest dla nas kluczowe – druk lateksowy zapewnia naprawdę wzorową kolorystykę.
  • Czas realizacji, wydruki lateksowe są gotowe do dalszej obróbki (montaż, klejenie, laminowanie itp.) od razu po opuszczeniu urządzenia.
  • Trwałość, a druk lateksowy bez laminatu i dodatkowych zabezpieczeń to to bardzo wysoka odporność na promieniowanie UV i niezmienne kolory. Druki umieszczone we wnętrzach wytrzymują przez ponad 20 lat, a na zewnątrz przez ponad 3 lata.
  • Środowisko, a wielkoformatowy druk lateksowy to najbardziej przyjazna środowisku technologia druku wielkoformatowego na świecie. To najbardziej ekologiczny wydruk oparty na wodzie. Nie lubimy toksycznych oparów, a wydruki lateksowe są całkowicie nietoksyczne, bezwonne i można je stosować w każdym wnętrzu. W przeciwieństwie do druku solwentowego, którego tusze zawierają toksyczne składniki, mogące negatywnie wpłynąć na zdrowie człowieka.


Druk lateksowy łączy zalety druku solwentowego oraz pigmentowego (nietrwałego w zastosowaniach zewnętrznych) jednocześnie eliminując ich wady. Wydruki lateksowe są zarówno odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego wyróżnia je najwyższa na rynku jakość wydruku, a jednocześnie są one całkowicie nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia.

Druk lateksowy

Wycena druku lateksowego. Minimalna wartość zamówienia wynosi 80 zł netto.
Wpisz interesującą ciebie ilość wydruków.
szerokość wycenianej pracy.
wysokość wycenianej pracy.
Wybierz materiał do zadruku.
Dodatkowe zabezpieczenie druku laminatem.
Wycinanie naklejek według przesłanego kształtu.
Jeżeli posiadasz gotowy projekt do druku w formatach: pdf, cdr, ai, tiff, nie doliczamy żadnych dopłat przy druku wizytówek. Proste poprawki w projekcie to koszt zaledwie kilku złotych.
Wybierz sposób odbioru lub dostawy. Przy kosztach druku wyższych niż 200 zł netto, gotową pracę dostarczymy w cenie druku.


Suma powierzchni wycenianej pracy.

Zamawiam!

####
###
###
Podaj proszę numer identyfikacji podatkowej.
Tutaj umieść uwagi lub treści niezbędne do przygotowania projektów.
Bez rejestracji możliwy jest transfer podstawowych plików: doc, docx, xls, jpg, pdf, cdr, ai. W przypadku wysyłki innych rodzajów plików (np. psd, archiwów zip, rar, itp) niezbędna jest rejestracja lub logowanie jako użytkownik.
Płatność Paypal
Płatność przy odbiorze/dostawie
security code
Wyślij

Przygotowanie plików do druku lateksowego